KRĄG DOMOWEGO KOŚCIOŁA

"Przymierze małżeńskie, przez które mężczyzna i kobieta tworzą ze sobą wspólnotę całego życia, skierowaną ze swej natury na dobro małżonków oraz do zrodzenia i wychowania potomstwa, zostało między ochrzczonymi podniesione przez Chrystusa Pana do godności sakramentu."

Katechizm Kościoła Katolickiego, 1601

Domowy Kościół to ruch małżeński założony przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego będący rodzinną gałęzią Ruchu Światło - Życie. Działa w oparciu o kręgi DK złożone z 4-7 małżeństw, które spotykają się raz w miesiącu w domach poszczególnych rodzin wraz ze swoim księdzem opiekunem. Spotkanie prowadzi jedno z małżeństw - para animatorska wybierana co roku. Podczas spotkań dzielimy się swoim życiem (przy herbatce), modlimy i czytamy Pismo Święte.

Założenia Domowego Kościoła pozwalają nam wspólnie wzrastać w wierze i podążać do Boga przede wszystkim jako małżonkowie, którzy uczą się celebrować miłość małżeńską, a następnie jako rodzice, którzy na fundamencie tej miłości wychowują swoje dzieci.

Więcej informacji o duchowości Domowego Kościoła i jego założycielu, Słudze Bożym ks. Franciszku Blachnickim można znaleźć na stronie www.dk.oaza.pl.

W naszej parafii działa krąg Domowego Kościoła, którego patronami są św. Zelia i Ludwik Martin - pierwsze kanonizowane wspólnie małżeństwo i rodzice św. Tereski od Dzieciątka Jezus.

W II niedzielę miesiąca wspólnie modlimy się podczas Mszy Świętej o godz. 9.30.

Rodziny, które chciałyby pogłębić swoją duchowość małżeńską i przeżywać wiarę we wspólnocie nowego kręgu zapraszamy do kontaktu osobistego lub na adres e-mail parafii: migowo@diecezjagdansk.pl

Czym jest Domowy Kościół według nas?

"Wybraliśmy Domowy Kościół, bo na pierwszym miejscu stawia rodzinę (a nie wspólnotę), spotkania są raz w miesiącu, dzięki czemu czekamy na nie z niecierpliwością, a nie jesteśmy zmęczeni trudnym >obowiązkiem<, a na rekolekcje możemy zabrać dzieci, którymi zajmuje się fantastyczna diakonia."
Ania i Dominik

"Różni znajomi się spotykają, dużo się modlą, a dzieci jeśli chcą iść na Domowy Kościół to bawią się w pokoju u Ali."
Mała Ala

"Domowy Kościół pomaga nam w formacji duchowej. Co za tym idzie doskonali nasze relacje z Bogiem, z sobą nawzajem i z naszymi dziećmi."
Marcin i Ola

"Dla nas Domowy Kościół to miejsce, w którym możemy być razem jako rodzina i podążać razem ku świętości."
Katarzyna i Grzegorz