INWESTYCJE


Sierpień 2020 r. - Przygotowanie terenu pod parking na działce przylegającej do Domu Pielgrzyma.
Lipiec 2020 r. - Zostało na nowo zestrojone nagłośnienie kościoła. Rozpoczęły się remonty w budynku plebanii.
Czerwiec 2020 r. - Firma "Brązownictwo" p. Stanisława Czajki z Przemyśla wykonała 4 lichtarze - odlewy mosiężne wykonano metodą zgodną ze sztuką rzemieślniczą brązownictwa artystycznego, wszystkie elementy mosiężne zostały wykonane ręcznie, zabezpieczone przed śniedzieniem powłoką lakierniczą, jak i również galwanicznie.
Listopad 2019 r. - Założono punktowe oświetlenie w kościele, w prezbiterium, a na działce parafialnej postawiono stalowe ogrodzenie na podmurówce od strony ulicy.
Czerwiec 2019 r. - Pracownia Krzysztofa Paczki i Andrzeja Cwilewicza z Krakowa wstawiła 10 okien w stalowych ramach z witrażami w żelaznych sztabach. W oknach zamontowano potrójne szyby, które chronią przed niskimi i wysokimi temperaturami z zewnątrz. Sceny biblijne w witrażach zaprojektował mgr Maciej Kauczyński z Krakowa, a zatwierdził Archidiecezjalny Konserwator Zabytków, są ściśle związane z tytułem Parafii. Wszyscy fundatorzy malowideł na szkle, są umieszczeni na witrażach.
19.12.2018 r. - Firma organmistrza mgr. inż. Andrzeja Kowalewskiego z Braniewa, po przeglądzie naszych organów wymieniła wszystkie włączniki registrowe z tworzywa sztucznego na nowe z drewna bukowego z grawerowaniem, wyprostowane i zlutowane zostały rezonatory piszczałek językowych. Usunięto usterki: brak dźwięku, piszczenie i zacięcia, wykonano korektę stroju organów.
18.12.2018 r. - Zawieszono 4 żyrandole w kościele. Wykonała je firma "Brązownictwo" p. Stanisława Czajki z Przemyśla według projektu artysty plastyka Macieja Kauczyńskiego z Krakowa. Odlewy mosiężne wykonano metodą zgodną ze sztuką rzemieślniczą brązownictwa artystycznego, wszystkie elementy mosiężne zostały wykonane ręcznie, zabezpieczone przed śniedzieniem powłoką lakierniczą, jak i również galwanicznie.
Czerwiec 2018 r. - Po dwóch latach starań, pracownia Krzysztofa Paczki i Andrzeja Cwilewicza z Krakowa wstawiła 8 okien w stalowych ramach z witrażami w żelaznych sztabach. W oknach zamontowano potrójne szyby, które chronią przed niskimi i wysokimi temperaturami z zewnątrz. Sceny biblijne w witrażach zaprojektował mgr Maciej Kauczyński z Krakowa, a zatwierdził Archidiecezjalny Konserwator Zabytków, są ściśle związane z tytułem Parafii. Pod każdą sceną jest zapis księgi Pisma Świętego, rozdziału i wiersza.

Wszyscy fundatorzy malowideł na szkle, które jeszcze są w kościele będą umieszczeni na witrażach. Już są na witrażach w prezbiterium umieszczeni "Dar Pierwszej Komunii św. i Bierzmowania 2018 r."

Bardzo serdecznie zapraszamy Parafian do fundacji kolejnych witraży. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

Październik 2018 r. - W ramach modernizacji naszej świątyni zostało zainstalowanych 15 kinkietów wykonanych ręcznie z mosiądzu w pracowni artystycznej p. Stanisława Czajki w Przemyślu, a zaprojektowane przez artystę plastyka z Krakowa Macieja Kauczyńskiego (jest też projektantem naszych nowych witraży).
Wrzesień 2018 r. - Przy kościele i domu parafialnym, na działce parafialnej powstały nowe miejsca postojowe dla samochodów osobowych. Inwestycję w całości pokryła Parafia. Wcześniej wyremontowaliśmy również schody wejściowe do plebanii.
03.04.2016 r. - Zostało ukończone marmurowe reliquiarium w nawie bocznej, gdzie zostały umieszczone relikwie Św. Siostry Faustyny i Bł. Ks. Michała Sopoćki.

Zachęcamy również do obejrzenia galerii z przekazania relikwii św. Siostry Faustyny w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach - link
22.11.2015 r. - Zostały zakończone prace przy położeniu marmurowej posadzki na naszym chórze (firma Murkam z Przodkowa). Odebraliśmy również pozostałe odnowione i pozłocone naczynia liturgiczne: 3 kielichy, 2 puszki i 3 pateny.
01.11.2015 r. - Zakupiliśmy 16-metrowy wełniany chodnik. Zostały pozłocone 4 lichtarze ołtarzowe i naczynia liturgiczne oraz założono nowy podświetlony domofon w domu parafialnym.
20.09.2015 r. - Zostały odnowione i uszczelnione wszystkie okna witrażowe naszego kościoła. Wcześniej został ogrodzony nowym płotkiem nasz krzyż przydrożny, krzyż misyjny został ogrodzony stalowym płotkiem, a wokół krzyża zostanie położona kamienna mozaika.
Zachęcamy również do obejrzenia galerii wystroju prezbiterium - link