III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 07.03.2021 r.

1. Rycerze Kolumba zapraszają w poniedziałek 8 marca na godz. 19.00 na modlitwę różańcową w intencji nowego arcybiskupa. Po różańcu zapraszamy w tej intencji na prywatną adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Po niej przez godzinę modlić się będą kapłani naszego dekanatu. Wieczór modlitwy wpisuje się w archidiecezjalną akcję "Fala modlitwy za nowego biskupa".
  2. We wtorek zapraszamy na Medytacje Pustynne. Rozpoczniemy rozważaniem podczas kazania na Mszy Świętej o godz. 18.00. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i medytacja Słowa do godz. 19.30. Proszę zabrać ze sobą Pisma Święte. Na medytacje zaprasza "Wspólnota Pustynia".
  3. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu po Mszy Świętej o godz. 16.30. Kazanie pasyjne połączone jest z kazaniem na Mszy Świętej o godz. 16.30 (z uwagi na ograniczenia czasowe z Mszą Świętą o godz. 18.00).
  4. W Wielkim Poście zapraszamy na wspólne trwanie z Jezusem w Ogrodzie Oliwnym. Przy wystawionym Najświętszym Sakramencie będziemy rozważać miłość i cierpienie Jezusa. W piątek od godz. 21.00 do północy (adoracja w ciszy), w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 20.00, koniec o godz. 21.30 (modlitwa i rozważanie wspólnot).
  5. Drogi Krzyżowe w każdy piątek Wielkiego Postu będą odprawiane w następującym porządku: po Mszy Świętej o godz. 9.00 oraz o godz. 17.15 i 19.00 (transmitowana przez Internet).
  6. W poniedziałek o godz. 18.00 Apostolstwo Modlitwy zaprasza na Mszę Świętą do Ducha Świętego, w intencji Kapłanów i osób w niej uczestniczących. Wcześniej, o godz. 17.15 - na modlitwy do Ducha Świętego.
  7. Od środy 10 marca rozpoczniemy Nowennę do Św. Józefa.
  8. Dziś swoje materiały ewangelizacyjne rozprowadzać będzie Szkoła Biblijna Archidiecezji Gdańskiej. Jest między innymi nowy numer czasopisma Galilea, audiobooki z wykładów i konferencji.
  9. Bardzo dziękuję osobom, które pomogły w sprzątaniu terenu przykościelnego.
  10. Spotkanie modlitewne "24h dla Pana" odbędzie się w parafii Bożego Ciała na Morenie. Szczegóły na stronie internetowej parafii Bożego Ciała i na plakacie wywieszonym w naszej gablocie.
  11. Za tydzień taca inwestycyjna. Zebrane środki będą przeznaczone na opłatę rachunków parafii (w tym całotygodniowe, zimowe ogrzewanie parafii). Do czerwca, pozostałe środki będą przeznaczane na spłatę nagłośnienia.
  12. Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc. Za ofiary na tace, do puszek oraz na konto bankowe.
  13. Intencje można zamawiać po Mszach Świętych w zakrystii. Są jeszcze wolne pod koniec w maju.
  14. W sklepiku można odebrać zamówione numery "Gościa Niedzielnego" poświęconego Św. Józefowi oraz miesięcznik "Staś".
  15. W poniedziałek Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom składamy najlepsze życzenia. Obyście zawsze były szczęśliwe, radosne i pełne satysfakcji z życia.