VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 11.02.2018 r.

1. Jutro przypada dzień adoracji w naszej Parafii. Zachęcamy wszystkie grupy modlitewne, dorosłych, młodzież i dzieci do rozmowy i obecności z Jezusem Eucharystycznym od godz. 7.30 do 18.00.
  2. W środę rozpoczniemy Wielki Post, to czas poprzedzający i przygotowujący obchodzenie Paschy, to czas słuchania słowa Bożego i czas nawrócenia, czas obchodzenia pamiątki chrztu, czas pojednania z Bogiem i braćmi, czas częstego uciekania się do "broni pokuty chrześcijańskiej" - do modlitwy, postu i jałmużny.
  3. W Środę Popielcową Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 19.30. W tym dniu obowiązuje wszystkich post ścisły - powstrzymanie się od potraw mięsnych oraz ograniczenie jedzenia, możemy zjeść trzy posiłki, jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy od 18. do 60. roku życia.
  4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 17.30 dla dorosłych, o godz. 19.00 dla młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele po Mszy św. o godz. 17.00. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny dla siebie lub zmarłych po spełnieniu odpowiednich warunków tj. brak jakiegokolwiek przywiązania się do grzechu, spowiedź św., Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego.