UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 16.06.2019 r.

1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedziele po Mszy św. o godz. 17.00.
  2. W poniedziałek wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  3. Nowenna przed Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa od środy, 19 czerwca, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w Uroczystość Bożego Ciała i w niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00.
  4. W czwartek, 20 czerwca, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało - święto nakazane). Msze św. o godz. 7.00, 8.15, 9.30, po procesji ok. 12.15, 17.00 i 18.30. W tę Uroczystość wyznajemy naszą wiarę i wdzięczność za dar obecności Jezusa Chrystusa w Komunii św., godnie i pobożnie modląc się i śpiewając oddamy cześć Najświętszemu Sakramentowi.

Tradycyjnie z parafią Bożego Ciała (odpust) organizujemy wspólną procesję, która wyruszy po Mszy św. o godz. 9.30 z naszego kościoła. Dzieci I-komunijne i rocznicowe (w szatach) będą miały zarezerwowane miejsca w ławkach w naszym kościele. Próby dla chętnych dziewczynek do sypania kwiatków w poniedziałek i środę o godz. 17.00 oraz we wtorek o godz. 17.30 przy kościele Bożego Ciała - należy zabrać koszyki. Prosimy przygotować ołtarze przy ul. Bulońskiej i przy kościele oraz udekorować okna i balkony. Za pobożny udział w procesji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna po Mszy św. wieczornej.
  6. W piątek wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  7. W poniedziałek, 17 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 18.00, odbędzie się uroczyste włączenie osób do duchowej adopcji kapłanów w modlitwie "Margaretka", którą otrzymają ks. Marcin i ks. Piotr. Osoby, które podjęły decyzję modlitwy za wymienionych kapłanów, zapraszamy do udziału w tej Mszy św.
  8. Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci zaprasza we wtorek, 18 czerwca, o godz. 17.20, na Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej i Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy św. i Nabożeństwie Czerwcowym na Drogę Krzyżową. W okresie wakacyjnym Dróg Krzyżowych nie będzie.
  9. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli rozpocząć studia filozoficzno-teologiczne i wejść na drogę seminaryjnej formacji ku kapłaństwu. Szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.
  10. W ubiegłą sobotę odbył się kolejny festyn rodzinny organizowany przez naszą parafię oraz Radę Dzielnicy Piecki-Migowo. Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania sponsorom i partnerom: Pizzerii Włoszczyzna, Pierogarni u Dzika, Pierogarni Zwariowany Garmaż, Lodziarni Miś, Muzeum Gdańska, Gdańskiej Akademii Rycerskiej Rebelium, Mobilnej Szkole Muzycznej, pizzerii Fresco, kebabowi Kewaro, firmom Roboplanet, Buga Sport, hurtowni książek na ul. Sobieskiego, Urzędowi Miasta Gdańska, Fundacji Gdańskiej, Promykowi Nadziei, Policji, Straży Pożarnej, wszystkim indywidualnym ofiarodawcom pragnącym zachować anonimowość. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy włączyli się w organizację festynu.
    Dochód z festynu w wysokości 3352 zł zostanie przekazany na Hospicjum im. Ks. Dutkiewicza oraz potrzeby parafialnego zespołu Caritas. Serdeczne Bóg zapłać!
  11. Dzisiaj zbiórka do puszek na wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży z naszej parafii do Szklarskiej Poręby.
  12. Zmarł z naszej Parafii:
    + Kazimierz Dysy z ul. Piekarniczej, żył 85 lat.