II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 25.02.2024 r.

WIELKI POST

1. Drogi krzyżowe w piątki Wielkiego Postu: o godz. 17.30 (ogólna) i o godz. 19.15 (dla młodzieży).
  2. Droga krzyżowa dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w piątek o godz. 17.00.
  3. "Ogród Oliwny", czyli adoracyjne trwanie z Jezusem, w piątek od godz. 20.00 do północy.
  4. Gorzkie Żale w niedziele po Mszy Świętej o godz. 16.30.
  5. INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

6. Dziś Niedziela "Ad Gentes" - Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy misjonarzy głoszących Ewangelię Chrystusową we wszystkich zakątkach świata. Po Mszy Świętej ogólnopolska zbiórka pieniężna do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom.
  7. W tym tygodniu młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania przeżywać będzie nowennę. W związku z tym w najbliższym tygodniu w poniedziałek, środę i czwartek wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się około godz. 19.45. We wtorek od godz. 19.15 do około godz. 20.00 adoracja będzie prowadzona przez młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  8. We wtorek po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie Wspólnoty Adoracji Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy czują potrzebę tej szczególnej bliskości z Jezusem.
  9. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej w godz. 6.30-7.00 i 17.00-18.00. Tego dnia Apostolstwo Modlitwy zaprasza na Mszę Świętą o godz. 18.00.
  10. W tym tygodniu I sobota miesiąca, Żywy Różaniec zaprasza na Mszę Świętą o godz. 18.00, nabożeństwo pierwszosobotnie oraz wymianę Tajemnic Różańcowych.
  11. Zbiórka dla ministrantów i aspirantów w sobotę o godz. 9.00.
  12. W tym roku Diecezjalne Rekolekcje dla Mężczyzn odbędą się w dniach od 26 lutego (poniedziałek) do 28 lutego (środa) o godz. 18.30 w parafii pw. Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Gdańsku, przy ulicy Powstańców Warszawskich 52.
  13. W czwartek, 29 lutego, biuro parafialne nie będzie czynne z powodu spotkania dekanalnego kapłanów.
  14. INFORMACJE EKONOMICZNE

15. Wzorem lat ubiegłych Centrum Wolontariatu Archidiecezji Gdańskiej zaprasza do włączenia się w akcję "rodzinne skarbonki jałmużny wielkopostnej". Zebrane środki w całości pozostają w parafii na prowadzone dzieła miłosierdzia.
  16. Zachęcamy do przekazywania 1,5% na Caritas Archidiecezji Gdańskiej (akcja "Cisza").
  17. W kiosku parafialnym do nabycia (jest możliwość płacenia kartą):
    • indeksy katechizacji,
    • paschaliki wielkanocne oraz bogaty wybór świec (które będą potrzebne chociażby na Liturgię Wigilii Paschalnej),
    • prasa katolicka: "Gość Niedzielny", "Mały Gość Niedzielny", "Staś", "List do Pani", "L'Osservatore Romano",
    • zachęcamy do nabycia nowego numeru czasopisma Galilea: "Tajemnice Pisma Świętego", w którym omawiamy Księgę Psalmów (koszt "Galilei" to 12 zł).
  18. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary spływające na pomoc parafii oraz na jej działalność.
  19. PIELGRZYMKI

20. Wszystkie propozycje pielgrzymkowe na ten rok znajdują się w zakładce "Pielgrzymki" na naszej stronie parafialnej (link).
  21. POMOC W SPRZĄTANIU KOŚCIOŁA

22. Bardzo proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła: w tym tygodniu w poniedziałek i sobotę ok. godz. 7.40.