OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 26.11.2023 r.

 1. Witamy dziś w naszej parafii pallotyna ks. Romana Rusinka, byłego misjonarza w Rwandzie. Odpowiedzialny za "Adopcję Serca" głosi dziś Słowo Boże oraz rozprowadza materiały dotyczące Rwandy oraz Objawień w Kibeho.
 2. INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 3. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Apostolstwo Modlitwy zaprasza na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 oraz Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 16.15. Uroczysta Msza Święta o godz. 16.30. Uwielbienie Jezusa Chrystusa Króla po Mszy Świętej o godz. 20.00.
 4. W tym tygodniu biuro parafialne będzie zamknięte w sobotę. Jest to spowodowane formacyjnymi spotkaniami kapłańskimi.
 5. Dziś zapraszamy młodzież na Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. Wydarzenie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 16.00 w Katedrze Oliwskiej, a następnie w Auli Jana Pawła II odbędzie się blok ewangelizacyjny, który potrwa do godz. 19.30.
 6. Zapraszamy w najbliższy czwartek o godz. 19.00 do salki jerozolimskiej (w dolnej części plebanii) na katechezę dla dorosłych na temat: "Kto i dlaczego zdecydował, co znajdzie się w Biblii. O Apokryfach i Kanonie Biblii". Katechezę wygłosi ks. Krystian Wilczyński.
 7. Pierwszy piątek miesiąca - Apostolstwo Modlitwy zaprasza na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu do w ciszy do godz. 20.00.
 8. Pierwsza sobota miesiąca - Żywy Różaniec zaprasza na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie i wymiana Tajemnic Różańcowych.
 9. REKOLEKCJE ADWENTOWE

 10. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w najbliższą niedzielę. Poprowadzi je ks. Piotr Nadolski, Diecezjalny Referent ds. Apostolstwa Świeckich w Archidiecezji Gdańskiej. Rozpoczęcie rekolekcji na wszystkich Mszach Świętych.
 11. SPOTKANIA GRUP PARAFIALNYCH

 12. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Drogi do Wspólnoty Pustynia (odbędzie się w salce).
 13. Zapraszamy na spotkania wspólnoty młodzieżowej w piątek o godz. 19.00 do Formacyjnego Domu Młodzieży.
 14. WIZYTA DUSZPASTERSKA (KOLĘDA)

 15. Dziś kończymy przyjmowanie zgłoszeń kolędowych. W ciągu tygodnia ogłosimy plan kolęd na I część (czyli do Świąt Bożego Narodzenia).

  Przypominam jednak, że kolęda nie jest czasem uzupełniania danych, ale spotkania duszpasterskiego. Osoby, które są nowe lub mają zaległości w ewidencji parafialnej, prosimy o przyjście do biura parafialnego poza okresem kolędowym.
 16. Zachęcam, aby już pomyśleć o wodzie święconej, która jest na stoliku przy wyjściu. Jest także dostępna w naszym sklepiku parafialnym.
 17. INFORMACJE EKONOMICZNE

 18. Tydzień temu mieliśmy tacę inwestycyjną. Zebraliśmy 10.453 zł. Zebrane środki są przeznaczone na bieżące funkcjonowanie parafii (opłacenie rachunków za prąd, ogrzewanie i media) oraz bieżące remonty istniejących budynków.
 19. Dziś taca budowlana. Zebrane środki są przeznaczone na pokrycie kosztów budowy naszego nowego kościoła. Obecnie trwają prace nad projektami: nowej świątyni (bryła zewnętrzna oraz projekt wewnętrzny) i zagospodarowania terenu wokół nowej świątyni. Jest to długi i kosztowny proces, który ma się zakończyć otrzymaniem akceptacji komisji kościelnej i pozwoleń na budowę ze strony Miasta Gdańska. Może on potrwać jeszcze przez kilka kolejnych miesięcy. Wtedy zostanie zrobiona makieta oraz prezentacje, z którymi wszyscy będziemy mogli się zapoznać.
 20. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy złożyli swoje ofiary na relikwiarz bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 21. W kiosku parafialnym do nabycia:
  • indeksy katechizacji,
  • prasa katolicka: "Gość Niedzielny", "Gość Niedzielny Extra", "Mały Gość Niedzielny", "Staś", "List do Pani", "L'Osservatore Romano",
  • książki oraz dewocjonalia.
 22. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary spływające na pomoc parafii oraz na jej działalność.
 23. Siostry Betlejemitki z Grabowca zapraszają w najbliższą sobotę, 2 grudnia w godz. od 9.30 do 17.00 na coroczną wystawę i sprzedaż rzemiosła. Można będzie nabyć świece, wypieki, syropy i inne wyroby ich rzemiosła. Przez cały dzień w monasterze będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu.
 24. OGRODZENIE BEZPIECZEŃSTWA

 25. Od tego tygodnia ogrodzony został teren za kościołem i domem parafialnym. Jest to wymóg bezpieczeństwa, ponieważ teren ten jest niebezpieczny z uwagi na staw oraz nierówności terenu. Ogrodzenie nie utrudnia przechodzenia parafian na działki. Nie jest więc żadną przeszkodą komunikacyjną.