NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 07.04.2024 r.

ODPUST PARAFIALNY

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego, dzień naszego odpustu parafialnego.
  2. Dziś można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Czytamy w dokumentach liturgicznych: "Odpustu zupełnego udziela się wiernemu, który przy spełnieniu zwykłych warunków, w II Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego, w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego, weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem Eucharystii, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę "Ojcze nasz" i "Credo", dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. "Jezu Miłosierny Ufam Tobie")". /Dekret o związaniu odpustów z aktami kultu spełnianymi dla uczczenia Bożego Miłosierdzia, 29.06.2002 r./
  3. Uroczystej Eucharystii odpustowej sprawowanej o godz. 12.30 będzie przewodniczył ks. kanonik dr Leszek Jażdżewski, Dyrektor Archiwum Archidiecezji Gdańskiej.
  4. Dzięki Opatrzności Bożej nasza parafia otrzymała relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów. Dziś zostaną uroczyście wprowadzone do świątyni. Rozpoczynamy zbiórkę na relikwiarz.
  5. Koronka do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 15.00.
  6. TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA

7. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Dziś święto patronalne Caritas. Zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezji Gdańskiej.
  8. W czwartek nabożeństwo ku czci bł. Michała Sopoćki i indywidualne błogosławieństwo Jego relikwiami wiernych.
  9. W piątek nabożeństwo ku czci św. siostry Faustyny Kowalskiej i indywidualne błogosławieństwo Jej relikwiami wiernych.
  10. INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

11. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po każdej Mszy Świętej obrzęd przyjęcia Duchowej Adopcji.
  12. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej i Różańcu spotkanie formacyjne Wspólnoty "Marana Tha".
  13. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej i Różańcu spotkanie formacyjne Wspólnoty "Pustynia" i "Drogi do Pustyni".
  14. Wspólnota Tymoteusz zaprasza na adorację połączoną z rozważaniem Słowa Bożego w najbliższy czwartek od godz. 19.00 do 20.00.
  15. W najbliższą sobotę kolejna Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie prowadzona przez ks. Grzegorza Daroszewskiego. Spotkanie rozpoczniemy o godz. 17.00 w kościele. Będzie to katecheza i spotkanie informacyjne dla wszystkich, którzy są lub chcą wstąpić do Bractwa Matki Bożej Niepokalanej Królowej Korony Polskiej. Różaniec będzie przed Mszą Świętą (z uwagi na to, że może ona dłużej potrwać). Po niej Eucharystia. Będziemy błogosławić wodę, sól, olej i świece.
  16. Katecheci Archidiecezji Gdańskiej zapraszają 13 kwietnia 2024 r. na wędrówkę drogą św. Jakuba z Gniewu do Nowego (25 km). Plan dnia: godz. 8.00 - zbiórka przy kościele św. Mikołaja w Gniewie, po drodze Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Uśmiechniętej w Piasecznie, godz. 16.00 - powrót. Jest możliwość umówienia wspólnego przejazdu autami (tel. 603 635 938).
  17. Dziś w Ergo Arenie odbędzie się szczególne wydarzenie ewangelizacyjne: Koncert Uwielbienia "ON MOCĄ". Informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie: www.onmoca.pl oraz www.facebook.com/onmoca
  18. INFORMACJE EKONOMICZNE

19. Zachęcamy do przekazywania 1,5% na Caritas Archidiecezji Gdańskiej (akcja "Cisza").
  20. W kiosku parafialnym do nabycia (jest możliwość płacenia kartą):
    • indeksy katechizacji,
    • prasa katolicka: "Gość Niedzielny", "Mały Gość Niedzielny", "Staś", "List do Pani", "L'Osservatore Romano",
    • czasopismo Galilea: "Tajemnice Pisma Świętego", w którym omawiamy Księgę Psalmów (koszt "Galilei" to 12 zł).
  21. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary spływające na pomoc parafii oraz na jej działalność.