I NIEDZIELA ADWENTU - 29.11.2020 r.

1. Administrator Archidiecezji Gdańskiej, ks. Biskup Jacek Jezierski, z uwagi na panującą epidemię, wydał następujące zalecenia na czas Adwentu i Bożego Narodzenia:
    • w tym roku nie będzie rekolekcji adwentowych w formie, jaką znamy z poprzednich lat,
    • w tym roku nie będzie odwiedzin duszpasterskich zwanych kolędą, w formie jaką znamy z poprzednich lat.
    Wspólnie musimy wypracować nowe praktyki duszpasterskie na ten rok liturgiczny. Będziemy wdzięczni za wszelkie pomysły i sugestie.
  2. Roraty, od poniedziałku do soboty, o godz. 6.00. Serdecznie zapraszamy.
  3. Wczoraj o godz. 11.00 uroczyście ruszyła JadłoDzielnica. Jest to wspólna inicjatywa naszej parafii, Rady Dzielnicy Piecki-Migowo, Restauracji Fresco oraz Radnego Miasta Gdańska Przemysława Malaka. Każdy będzie mógł bezpłatnie poczęstować się jedzeniem. Zachęcamy do tego, żeby przynosić tu żywność, co do której mamy pewność, że nie uda nam się jej zjeść. Prosimy, aby przynosić produkty zdrowe, wartościowe, takie, które sami chcielibyśmy zjeść. Mówi o tym regulamin, który jest widoczny na JadłoDzielnicy. Są tam również spisane informacje, jakiej żywności nie można przynosić. Jeśli mają państwo kontakt z ludźmi, którzy potrzebują pomocy żywnościowej - prosimy o przekazywanie informacji tym osobom, że JadłoDzielnica działa i można z niej korzystać 24 godziny na dobę. Znajduje się ona w rogu przy drugich schodach na plebanię.
    Nasza parafia użyczyła terenu, będzie dbała o czystość oraz segregację produktów z uwagi na datę ważności oraz pokrywa koszt prądu.
  4. Apostolstwo Modlitwy zaprasza na:
    • Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, będziemy ją odmawiać po Mszach Świętych wieczornych, a w niedziele po Mszy Świętej o godz. 7.00,
    • Mszę Świętą w intencji kapłanów i Kościoła, w I czwartek miesiąca o godz. 18.00, po Niej na wspólnotową adorację Najświętszego Sakramentu - "Godzinę Świętą" - która potrwa do godz. 20.00,
    • Mszę Świętą patronalną oraz na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, w I piątek miesiąca o godz. 18.00.
  5. Żywy Różaniec zaprasza w sobotę na Mszę Świętą dziękczynną o godz. 18.00, a po niej na nabożeństwo pierwszosobotnie i wymianę tajemnic różańcowych.
  6. W sklepiku parafialnym można kupić świąteczne świece Caritas (małe w cenie 10 zł, duże za 20 zł). Można tam otrzymać też opłatki na stół wigilijny. W tym roku nie będą rozprowadzane po domach, więc pamiętajmy o tych, którzy nie mogą być w kościele.
  7. Trwa zbiórka darów żywnościowych, które zostaną na święta dostarczone dla naszych biednych parafian. Można je zostawiać w zakrystii lub przed ołtarzem.
  8. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspomagają parafię finansowo. Dziękujemy za ofiary na tacę, do puszek oraz na konto bankowe (za wszelkie przelewy).
  9. Intencje można zamawiać po Mszach Świętych w zakrystii. Są jeszcze wolne w styczniu.