UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 21.04.2019 r.

1. "Chrystus zmartwychwstan jest, nam na przykład dan jest, iż mamy zmartwychwstać, z Panem Bogiem królować". Niech Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa umocni naszą wiarę, stanie się źródłem radości, nadziei i pokoju, a światło Bożej Prawdy prowadzi nas do prawdziwego życia. Alleluja!
  2. Serdeczne "Bóg zapłać" Ks. Wikariuszom, Ks. Seniorom, Lektorom, Ministrantom, Panu Kościelnemu, Panu Organiście, Zespołowi Muzycznemu i Wolontariuszom za przygotowanie Ciemnicy, Grobu Pańskiego, Świątyni i Liturgii Triduum Paschalnego oraz Parafianom za liczny udział.
  3. W II Święto Wielkanocne Msze św. jak w każdą niedzielę. Przed kościołem zbiórka na uczelnie katolickie.
  4. Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci zaprasza we wtorek o godz. 17.20 na Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej i Koronkę, a po Mszy św. na Spotkanie Formacyjne.
  5. Wspólnota Apostolstwa Modlitwy i Czcicieli Miłosierdzia Bożego zaprasza:
    • do włączenia się w Nowennę przed Świętem Miłosierdzia – w I i II Dzień Świąt po Mszy św. o godz. 9.30, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej,
    • na Mszę św. w intencji Ks. Wojciecha obchodzącego Imieniny - we wtorek, 23 kwietnia, o godz. 18.00,
    • na Mszę św. zbiorową do Miłosierdzia Bożego w intencjach złożonych przez Parafian do kasety przy wyjściu z kościoła - w piątek, 26 kwietnia, o godz. 18.00 oraz na spotkanie modlitewne z Pismem Świętym - po Mszy św. i Nowennie,
    • w Święto Miłosierdzia Bożego na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy - po Mszy św. o godz. 13.30 do godz. 16.50.
  6. W piątek przypada 11. rocznica ingresu Księdza Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia do Bazyliki Archikatedralnej w Gdańsku Oliwie.
  7. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego - nasz Odpust Parafialny, uroczysta suma o godz. 13.30.
  9. ZAPOWIEDŹ
    Łukasz Chamier Cieminski, syn Mariusza, ur. 11 października 1994 r. w Gdyni, ma przyjąć w Archidiecezji Gdańskiej święcenia prezbiteratu. Jeżeli ktokolwiek wiedziałby o nim coś, co czyniłoby go niegodnym święceń, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić o tym tutejszy urząd parafialny lub rektorat Gdańskiego Seminarium Duchownego w Gdańsku Oliwie. Należy jednak pamiętać, że złożenie fałszywego zeznania byłoby zniesławieniem kandydata, a to pociągałoby za sobą obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody.