III NIEDZIELA ADWENTU - 16.12.2018 r.

1. Tydzień temu na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 2981 zł.
  2. Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00.
  3. Wspólnota Apostolstwa Modlitwy i Czcicieli Miłosierdzia Bożego zaprasza do włączenia się w nowennę przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego, która trwa od soboty, 15 grudnia, przed Mszą św. wieczorną i codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 rano.
  4. Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci zaprasza:
    • we wtorek, 18 grudnia, o godz. 17.20 na Różaniec i Koronkę, a po Mszy św. na Adwentową Drogę Krzyżową,
    • w czwartek, 20 grudnia, o godz. 18.00 na Mszę św. z okazji urodzin ks. Bogdana.
  5. Prosimy zgłaszać chorych (oprócz pierwszosobotnich), których odwiedzimy z Najświętszym Sakramentem w sobotę rano.
  6. Spowiedź św. przed świętami Bożego Narodzenia w piątek i sobotę od godz. 17.00 do 18.00.
  7. Opłatki wigilijne i świece Caritas można nabywać w przedsionku kościoła.
  8. Biuro parafialne w czasie kolęd czynne w środy i soboty od godz. 9.00 do 10.00 i w piątki od godz. 16.00 do 17.30.
  9. Dzisiaj Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek, po każdej Mszy św., na paczki dla dzieci z listy Zespołu Caritas.
  10. W piątek, 21 grudnia, o godz. 17.00 zapraszamy dzieci i dorosłych z listy podopiecznych Parafialnego Zespołu Caritas do odbioru paczek świątecznych i żywnościowych. Dziękujemy za ofiary oraz pomoc w zorganizowaniu żywności dla potrzebujących. Dary można składać przed każdą Mszą św. w zakrystii.
  11. Przed kościołem zbiórka do puszek na Bazylikę św. Mikołaja w Gdańsku.
  12. Błogosławienie domów i wiernych - kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.00, w soboty o godz. 13.00, w niedziele od godz. 15.00. Prosimy przygotować na stole krzyż, świece, wodę święconą, dzieci i młodzież - zeszyty od religii i indeksy. Plan kolęd w gablocie i na stronie internetowej parafii. Parafian z nowo wybudowanych domów prosimy o zgłoszenie chęci przyjęcia kolędy w zakrystii lub w biurze parafialnym.

Link do terminarza kolęd

13. Zmarł z naszej Parafii:
    + Edward Chabowski z ul. Wołkowyskiej, żył lat 70.