XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 25.10.2020 r.

1. Oto kolejne wskazania ks. biskupa Jacka na czas pandemii:
    • W sytuacji zaostrzenia wymagań sanitarnych niemożliwe stały się spotkania grup, wspólnot i kręgów działających w salkach parafialnych.
    • W uroczystość Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym, a także w pozostałe dni listopada, nie organizujemy Mszy Świętych i procesji na cmentarzach. Zachęcamy, aby modlitwę przy grobach bliskich nam zmarłych rozłożyć w czasie, już w najbliższym tygodniu i aż do końca listopada. Chodzi o to, by uniknąć przebywania w tłumie osób na cmentarzu.
    • Stolica Apostolska rozszerzyła czas zyskiwania odpustów dla zmarłych na cały listopad.
    • Obecność na Mszy Świętej jest ważnym czasem w przeżywaniu niedzieli przez osoby wierzące. Obecność tą uniemożliwiają jednak różne przeszkody.
    • W archidiecezji gdańskiej została już udzielona dyspensa, zwalniająca z udziału w niedzielnej Eucharystii i obejmująca kilka kategorii osób. Mogą z niej korzystać: chorzy, seniorzy, przeżywający lęki, pracownicy ochrony zdrowia, pełniący służbę na rzecz społeczeństwa.
    • Powodem, który usprawiedliwia nieobecność na nabożeństwie niedzielnym lub świątecznym, jest ograniczona obecnie liczba miejsc w kościołach.
    • Przyczyną grzechu nie są przeszkody uniemożliwiające uczestnictwo w Eucharystii, ale zła wola, własne zaniedbanie oraz lenistwo, które są lekceważeniem Boga Stwórcy.
  2. Ponieważ Gdańsk został oznaczony na mapie COVID-19 jako czerwona strefa, nabożeństwa w kościele zostały poddane pewnym restrykcjom. W odpowiedzi na nie, chcemy zaproponować następujące rozwiązania duszpasterskie:
    • Wprowadzamy (testowo) Mszę Świętą z liturgią niedzielną, w sobotę o godz. 16.30.
    • Wprowadzamy transmisję internetową niedzielnych Mszy Świętych z naszej parafii o godz. 9.30 i 11.00 (szczególnie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej).
    Prosimy o sugestię rozwiązań, które jeszcze możemy rozważyć.
  3. Spotkania dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w 6 grupach: wtorek - klasy 3A, 3B, 3C, środa - klasy 3D, 3E, 3F. Dzieci z innych szkół dołączają do jednej z grup.
  4. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w czwartek: godz. 19.00 - klasy 3A, 3B, 3C, godz. 19.30 - klasy 3D, 3E, 3F. Rodzice dzieci z innych szkół dołączają do jednej z grup.
  5. Zachęcamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej do zdalnego uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej o godz. 11.00 przez stronę internetową naszej parafii: www.parafiamigowo.pl.
  6. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii: w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.30, a w dni powszednie po Mszach Świętych o godz. 18.00. W tym tygodniu modlimy się za mieszkańców następujących ulic:
    26.10 (pn) - ul. Królewskie Wzgórze
    27.10 (wt) - ul. Powstania Kościuszkowskiego
    28.10 (śr) - ul. Morenowe Wzgórze
    29.10 (cz) - wszystkie wspólnoty naszej Parafii
    30.10 (pt) - księża naszej Parafii
    31.10 (sb) - zmarli naszej Parafii
  7. Msze Święte zbiorowe za zmarłych odprawiane będą od 2 do 6 listopada 2020 r. Kartki z intencjami można składać w zakrystii. Proszę napisać, którego dnia ma być odczytana intencja na Mszach Świętych zbiorowych. Kartki na wypominki wyłożone są przy wejściu do kościoła.
  8. Intencje można zamawiać po Mszach Świętych w zakrystii. Są jeszcze wolne w listopadzie.
  9. Do nabycia nowy numer czasopisma Szkoły Biblijnej Archidiecezji Gdańskiej, pt. "Galilea". Jest on poświęcony Św. Janowi Pawłowi II, w 100. rocznicę jego urodzin. Jednym z autorów jest nasz ks. Krystian. Galilea do nabycia w sklepiku, w kruchcie.
  10. W najbliższą sobotę odbędzie się beatyfikacja ks. Michała McGivneya, założyciela Rycerzy Kolumba. Zachęcamy do wzięcia darmowego numeru gazety "Dobre Nowiny", poświęconemu tej postaci. Chcielibyśmy niedługo zająć się organizacją grupy Rycerzy Kolumba w naszej parafii. Więcej informacji u ks. Krystiana. Warto sięgnąć po tę lekturę.
  11. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspierają finansowo wystrój kościoła, a szczególnie zakup kwiatów. W tym tygodniu zmieniliśmy kwiaty. Wystrój jest bardziej stonowany, pasujący do klimatu listopadowego. Przed nami jeszcze zmiana wystroju na adwent i Święta Bożego Narodzenia.
  12. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy troszczyli się o ks. prałata Bogdana w ostatnich godzinach jego życia. Szczególnie, gdy został zabrany do szpitala. Dziękuję wszystkim za pomoc w przeprowadzeniu transmisji z uroczystości pogrzebowych.
  13. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana:
    + ks. prałat Bogdan Napierała, lat 93 (63 lata kapłaństwa)
    + Henryka Bernaciak, lat 93, z ul. Kusocińskiego
    + Anna Smolińska, lat 36, z ul. Marusarzówny
    + Barbara Boroń, lat 77, z ul. Bulońskiej
    Pomódlmy się w intencji zmarłych. Wieczny odpoczynek...