WYKAZ DOKUMENTÓW POTRZEBNYCH
DO SAKRAMENTÓW ŚWIĘTYCH
I KATOLICKIEGO POGRZEBU

CHRZEST ŚWIĘTY

• akt urodzenia dziecka (odpis)
  • wyciąg z aktu ślubu kościelnego rodziców
  • dane o rodzicach chrzestnych (imiona, nazwiska, data urodzenia, adres)
  • zaświadczenie z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych o praktykowaniu wiary

W naszym kościele chrztu świętego udzielamy w II i IV niedzielę miesiąca o godz. 13.30 (w lipcu i w sierpniu w czasie Mszy Świętej o godz. 12.30).

BIERZMOWANIE

• metryka chrztu
  • zaświadczenie o uczestnictwie w katechezie szkolnej lub ostatnie świadectwo katechizacji
  • w przypadku osób starszych - świadectwo ukończenia katechizacji szkolnej

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

• metryka chrztu dziecka

Niestety epidemia nie odpuszcza. Istnieją jeszcze pewne ograniczenia, do których musimy się stosować. Najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo dzieci oraz nas wszystkich. Po konsultacji z nowym Księdzem Proboszczem podjęliśmy decyzję, by przyjąć dzieci do Pierwszej Komunii Świętej w mniejszych grupach (klasy).

Dlatego rozłożyliśmy Pierwszą Komunię Święta w 2020 roku na 2 terminy:

• 19 września 2020 r. (sobota) - godz. 10.00 - kl. IIIA
  • 19 września 2020 r. (sobota) - godz. 12.30 - kl. IIIB
  • 26 września 2020 r. (sobota) - godz. 09.30 - kl. IIIC
  • 26 września 2020 r. (sobota) - godz. 11.30 - kl. IIID
  • 26 września 2020 r. (sobota) - godz. 13.30 - kl. IIIE

Do poszczególnych klas dołączą dzieci spoza naszej szkoły (rodzice indywidualnie zgłaszają dzieci do podanych powyżej terminów).

Jeżeli ktoś chciałby przełożyć Komunię na przyszły rok, to prosimy o indywidualny kontakt. Te propozycje podyktowane są troską o zdrowie i dobro dzieci oraz nas wszystkich. Pod koniec sierpnia podamy informację dotyczącą spotkania dla Rodziców. Prosimy też obserwować informacje na naszej stronie parafialnej www.parafiamigowo.pl

Jednocześnie podkreślamy, że nie jesteśmy w stanie określić, co będzie się działo odnośnie epidemii we wrześniu. Dlatego dalsze działania będą uzależnione od sytuacji epidemiologicznej i wprowadzanych obostrzeń.

Kontakt: Ks. Rafał Czaja, mail: ks.rafalcz@wp.pl

MAŁŻEŃSTWO

• metryka chrztu* z wpisem o udzielonym sakramencie bierzmowania (aktualna, 3 miesiące ważności)
  • dowód osobisty