WOJNA NA UKRAINIE

1. W naszej archidiecezji, podobnie jak i całej Polsce, trwa nieustanna modlitwa w intencji pokoju na Ukrainie. Jako Kościół gdański chcemy zgromadzić się na Eucharystii, która będzie sprawowana w niedzielę, 6 marca o godz. 12.00 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy.
  2. W naszej parafii w poniedziałek, 28 lutego i we wtorek, 1 marca odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Wtedy będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy Świętej oraz czas na modlitwę w ciszy i wspólnotową w intencji zakończenia działań wojennych na Ukrainie. W środę, 2 marca wystawienie Najświętszego Sakramentu pomiędzy Mszami Świętymi (od godz. 7.00 do 21.00) i modlitwa o pokój na Ukrainie.
  3. W niedzielę, 27 lutego i w środę popielcową, 2 marca po Mszach Świętych zbierane są środki materialne na pomoc poszkodowanym w działaniach militarnych i uchodźcom z Ukrainy. Akcję koordynuje nasz parafialny Zespół Caritas w łączności z Caritas Archidiecezji Gdańskiej.
  4. Jeśli ktoś chce, może przesyłać pomoc finansową dla uchodźców z terenów objętych wojną na konto naszej parafii.
    Santander Bank Polska S.A.
    tytuł przelewu: "Pomoc dla Ukrainy"
    Zostaną przelane na konto Caritas (nawet każdego dnia).
  5. Dary żywnościowe, opatrunki, lekarstwa, koce i śpiwory, można przynosić każdego dnia do parafii. Przekazaniem ich potrzebującym zajmie się Parafialny Zespół Caritas na Migowie.
  6. Jeśli ktoś chce zostać wolontariuszem i pomóc w zbiórce i przekazywaniu darów, proszę o bezpośredni kontakt z ks. proboszczem (tel: 794-106-766).
  7. Proszę przemyśleć, czy macie możliwość przyjąć na kilka dni (tygodni) rodziny polskie mieszkające na stałe na Ukrainie, lub ukraińskie (uciekające przed wojną). Wszystkie będą miały legalny status uchodźców.
  8. Pamiętajmy też o ks. Adamie Littwitz, który w 2009 roku z naszej parafii przeniósł się na Ukrainę i posługuje w Sanktuarium Matki Bożej Janowskiej Królowej Pokoju w Iwano-Frankowe (dawnym Janowie) pod Lwowem.