OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 16.09.2023 r.

 1. Dziś Dzień Golgoty Wschodu, 84. rocznica agresji sowieckiej na Polskę (1939), Światowy dzień Sybiraka. Pamiętajmy w modlitwie o ofiarach i obrońcach naszej Ojczyzny.
 2. W poniedziałek św. Stanisława Kostki, patrona Polski. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.
 3. W czwartek św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.
 4. W sobotę wspomnienie obowiązkowe św. Ojca Pio. Msza Święta o godz. 7.00.
 5. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Wspólnoty Marana Tha.
 6. Zapraszamy na spotkania wspólnoty młodzieżowej w każdy piątek o godz. 19.00 do Formacyjnego Domu Młodzieży.
 7. Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie w naszej parafii zostanie odprawiona w najbliższy wtorek o godz. 18.00. Poprowadzi ją ks. Grzegorz Daroszewski. Będzie oparta na pobożności maryjnej odwołującej się do kultu z Guadelupe. Podczas Mszy Świętej będzie obecny płaszcz Maryjny z Sanktuarium w Guadelupe.
 8. W najbliższą sobotę, 23 września o godz. 14.30 w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Gdańsku Jelitkowie odbędzie się publiczna prezentacja obrazu "Żołnierze Wyklęci" poprzedzona nabożeństwem w ich intencji. Informacje szczegółowe na plakacie wywieszonym na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła.
 9. W ostatnią niedzielę mieliśmy tacę inwestycyjną. Do kasy parafii wpłynęło 10.145 zł. Zebrane środki przeznaczone są na prace związane z osuszaniem fundamentów kościoła i salek katechetycznych (2. etap realizacji).
 10. W mijającym tygodniu został zamontowany na terenie parafialnym paczkomat. Ma służyć nie tylko naszym parafianom, ale także mieszkańcom dzielnicy. Bliskość bloków oraz duży parking pozwalają na swobodne dotarcie do zamawianych przesyłek (nawet o większym gabarycie). Serdecznie zachęcam do korzystania z niego.
 11. W mijającym tygodniu zamontowane zostały miejsca parkowania i zabezpieczenia rowerów (przy głównej bramie wjazdowej). W ten sposób realizujemy nasz plan stwarzania ciągle nowych możliwości dla naszych parafian.
 12. W kiosku parafialnym książki, dewocjonalia oraz prasa katolicka.
 13. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary spływające na pomoc parafii oraz na jej działalność.
 14. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży organizuje wyjazd na modlitewne spotkanie młodzieży z papieżem "Together" w Rzymie w dniach od 28 września do 2 października. Koszt to 850 zł + 10 euro. Zapraszamy młodych w wieku 18-35 lat. Więcej informacji u ks. Krzysztofa lub na stronie internetowej Duszpasterstwa Młodzieży.
 15. Parafia pw. Bożego Ciała organizuje pielgrzymkę do Obór w sobotę, 23 września. Koszt: 70 zł. Wyjazd o godz. 7.00, powrót ok. godz. 20.00.
 16. W sobotę, 14 października organizujemy jednodniowy wyjazd na Mazury. W programie zwiedzanie zamku w Reszlu, Twierdzy Boyen w Giżycku oraz wizyta w sanktuarium w Świętej Lipce. Są jeszcze 4 wolne miejsca. Zapisy u ks. Rafała.
 17. Plan wszystkich pielgrzymek jest na naszej stronie internetowej w zakładce "Pielgrzymki".