II NIEDZIELA ADWENTU - 04.12.2022 r.

1. Za nami rekolekcje, które poprowadził ks. Rafał Jarosiewicz. Pełne mocy Słowo Boże odmieniło życie wielu z nas. Średnio (na rannych i wieczornych naukach w dni powszednie) uczestniczyło w nich ok. 500 osób dziennie. Wszystkie osoby, które chcą iść drogą oddania swojego życia Jezusowi, kierowania się Słowem Bożym oraz które przyjęły Chrzest w Duchu Świętym, zapraszam dziś na Modlitwę Uwielbienia (po Mszy Świętej o godz. 20.00). Zachęcam, żeby podjąć stałą formację w jednej z naszych wspólnot.
  2. Roraty odprawiane są od poniedziałku do soboty o godz. 6.00.
  3. We czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 11.00 i adorację przed Najświętszym Sakramentem w "Godzinie Łaski dla Świata" (12.00-13.00).
  4. Chcemy przygotować paczki żywnościowe dla potrzebujących parafian. Dary (żywność, artykuły higieniczne oraz chemię gospodarczą) oraz gotowe paczki można przynosić do zakrystii lub biura parafialnego.
  5. Od tygodnia trwa Wizyta Duszpasterską w parafii. W pierwszej części odwiedzimy osoby, które złożyły swoje zaproszenia. Proszę czekać na telefon od księdza, który będzie ustalał dzień i godzinę wizyty. W domu powinno być przygotowane miejsce do modlitwy: biały obrus, świeca, krzyż, woda święcona i Pismo Święte. Ofiary przeznaczone są na budowę naszej nowej świątyni.
  6. Nie przyjmujemy już nowych zgłoszeń kolędowych.
  7. Dziś gościmy o. Juana Carlosa z Argentyny (ze zgromadzenia Matki Bożej Pocieszenia - Consolata) wraz z wolontariuszami Fundacji "Dzieło na Misji". Opowiedzą o swojej pracy, a po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka na ich wyjazd misyjny.
  8. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać opłatek wigilijny. Ofiary będą przeznaczone na budowę naszego nowego kościoła. Jeśli ktoś może pomóc w roznoszeniu go po swoim bloku lub klatce, proszę o kontakt. Pamiętajmy o chorych i starszych.
  9. Trwa sprzedaż świec Caritas (duże po 24 zł, małe po 14 zł) i kalendarzy adwentowych (po 15 zł). Dochód przeznaczony jest na działalność Parafialnego Zespołu Caritas.
  10. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów można nabyć sianko na wigilijny stół. Dobrowolne ofiary wzmocnią fundusz ministrancki.
  11. W związku z Wizytą Duszpasterską zawieszamy adoracje Najświętszego Sakramentu w dni powszednie (w godz. 19.00-21.00). Księża w tym czasie będą na kolędzie. Różaniec i modlitwy wspólnot o godz. 17.15 w kościele (za wyjątkiem I czwartku, piątku i soboty miesiąca).
  12. Ograniczamy też działanie biura parafialnego. Do końca stycznia proszę, żeby załatwiać tylko najpotrzebniejsze sprawy.
  13. Od 27 grudnia 2022 r. rozpoczniemy kolędę tradycyjną, idąc od drzwi do drzwi. Najpierw przejdziemy ulicami Widok, Bulońską i Budapesztańska (licząc bloki od najbliższych kościoła).
  14. Za tydzień taca inwestycyjna. Zebrane środki przeznaczone są na zimowe funkcjonowanie parafii.
  15. Bardzo proszę o rozsądne parkowanie samochodów na czas nabożeństw. Czasami ktoś musi nagle wyjechać. Może warto pomyśleć o włożeniu za szybę numeru swojego telefonu komórkowego (gdyby sprawa była nagła).
  16. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy regularnie zapełniają naszą Jadłodzielnicę.