XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 10.10.2021 r.

1. W miesiącu październiku nabożeństwa różańcowe odbywają się w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.30. Różaniec dla dzieci w październiku we wtorek o godz. 16.00 i 16.30 oraz w środę o godz. 16.30.
  2. Zapraszamy wiernych na procesję różańcową ulicami Gdańska (od bazyliki św. Brygidy do bazyliki Mariackiej). Procesja wyruszy w niedzielę, 17 października po Mszy Świętej o godz. 12.30 w bazylice św. Brygidy.
  3. W środę będziemy obchodzić wspomnienie zakończenia Objawień w Fatimie. Różaniec odmówimy o godz. 17.30, a uroczysta Msza Święta o godz. 18.00.
  4. W środę o godz. 20.00 zapraszamy na koncert, muzyki sakralnej, który będzie naszą modlitwą do Maryi Fatimskiej. Wykonawcami będą śpiewaczki z zespołu "Les Femmes" z Trójmiasta oraz skrzypek Piotr Jamioł. Artyści wykonają m.in. chorałowe Ave Maria, motety Monteverdiego, utwory wielogłosowe i skrzypcowe. Nie zabraknie też pereł muzyki wokalnej i instrumentalnej m.in. Vivaldiego i Bacha. Na zakończenie koncertu będą zbierane ofiary dla artystów. Serdecznie zapraszam.
  5. Zbiórka dla ministrantów i aspirantów w sobotę o godz. 9.30.
  6. Spotkania dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej według ustalonego porządku.
  7. Zapisy kandydatów do bierzmowania trwać będą tylko do końca października. Przypominamy, że najwcześniej mogą nimi zostać uczniowie pierwszych klas szkół średnich. Spotkania odbywają się w niedziele, zaczynają się Mszą Świętą o godz. 18.00 i kończą zajęciami po niej.
  8. W poniedziałek Wspólnota Apostolstwa Modlitwy zaprasza o godz. 18.00 na Mszę Świętą z formularza o Duchu Świętym w intencji osób w niej uczestniczących.
  9. Wspólnota formacyjna dla dorosłych "Tymoteusz" zaprasza wszystkich chętnych do modlitwy Słowem Bożym. Spotkania odbywają się w czwartki o godz. 19.00.
  10. Zapraszamy na Wieczór Modlitwy Młodych, który odbędzie się w piątek, 15 października w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie. Rozpoczęcie o godz. 20.00.
  11. We wspomnienie liturgiczne Św. Faustyny składaliśmy swoje imienne zawierzenia Miłosierdziu Bożemu. Serdecznie zapraszam wszystkich naszych parafian, a szczególnie tych, którzy złożyli swoje zawierzenia, do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątki, po wieczornej Mszy Świętej. Można wtedy przynosić na kartkach swoje intencje, które będą odczytane przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Na stoliku przy wyjściu z kościoła, można jeszcze wziąć teksty zawierzenia, które będą ofiarowane w każdy piątek.
  12. Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka zaprasza osierocone rodziny do modlitwy za zmarłe dzieci. Te które utraciliśmy w wyniku poronienia, śmierci okołoporodowej, a także dzieci starsze, które zmarły z powodu choroby, wypadków, samobójstw czy morderstwa. Msza Święta w tej intencji będzie sprawowana w sobotę, 16 października o godz. 15.00 w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku Żabiance. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie w sali parafialnej.
  13. Zapraszamy naszych parafian na dwie pielgrzymki:
    • w sobotę, 23 października do Gietrzwałdu, zwiedzimy też Frombork, wyjazd o godz. 8.00, powrót w godzinach wieczornych, zapisy u ks. Rafała do 20 października,
    • w I sobotę miesiąca, 6 listopada, to kolejna pielgrzymka Maryjna, w której nawiedzamy z modlitwą Sanktuarium naszej Matki, tym razem jedziemy do Górki Klasztornej, gdzie jest słynący łaskami obraz Matki Bożej Bolesnej (patronki dobrej śmierci), po modlitwie jedziemy na część integracyjną do Bydgoszczy (w planie zwiedzanie miasta z przewodnikiem), zapisy do końca października u ks. Proboszcza.
  14. W dniach 17-24 października odbędzie się Piesza Pielgrzymka Pokoju Pomorską Drogą św. Jakuba z kościoła ojców cystersów w Gdańsku Oliwie do sanktuarium św. Antoniego w Kadynach. Rozpoczynamy w niedzielę, 17 października. W kolejnych dniach planujemy przejść dalsze odcinki drogi: Sobieszewo - Niedźwiedzica - Nowy Dwór - Elbląg - Kadyny. Łączna trasa wynosi 127 km.
  15. Dziś taca inwestycyjna. Po raz drugi raz będziemy zbierać środki na remont zadaszenia nad zakrystią i częścią kościoła.
  16. W ostatnim miesiącu zmieniliśmy na ledowe oświetlenie wieczorne i nocne przed kościołem. Trwają też pracę remontowe w plebanii (pomieszczenia mieszkalne, salki, korytarze oraz toaleta). Modernizowana jest sieć elektryczna. Do budynku kościoła został poprowadzony światłowód, z myślą o transmisjach Mszy Świętej przez Internet. Dziękuję osobom, które poświęcają swój wolny czas na pracę w parafii.
  17. Przypomnę, że w każdą sobotę od godz. 8.00 do 11.00 sprzątamy naszą świątynie. Zapraszam wszystkich, którzy chcą i mogą pomóc.
  18. Bardzo dziękuję za wszelką pomoc, która dociera do parafii.
  19. W przyszłą niedzielę na Mszach Świętych będziemy gościć siostrę Martę, Pallotynkę misjonarkę w Rwandzie. Podzieli się z nami doświadczeniem niełatwej posługi w tym afrykańskim kraju i prosić będzie o ofiary na rzecz misji.
  20. Dziś przy wyjściu z kościoła można złożyć swoje ofiary na "Dzieło Nowego Tysiąclecia".