II NIEDZIELA ZWYKŁA - 16.01.2022 r.

1. Trwa kolęda. Grafik Mszy Świętych kolędowych wraz z podaniem ulic jest umieszczony na stronie internetowej. Do osób, które wypełniły zaproszenia i przyniosły je do zakrystii, księża będą dzwonić i ustalać wspólnie termin kolędowania. Niestety, na ten rok nie przyjmujemy już zaproszeń.
  2. Msze Święte kolędowe odprawiane będą od poniedziałku do piątku o godz. 19.00 w kościele. Będą transmitowane przez Internet. Jeśli ktoś nie może być na planowej Mszy kolędowej w intencji mieszkańców z ulicy, może przyjść na każdą inną Mszę kolędową.
  3. Biuro parafialne otwarte jest od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy Świętej, a w sobotę od godz. 9.00 do 10.00. Bardzo proszę, żeby w czasie kolęd załatwiać tylko sprawy pilne. Na wszystkie osoby, które chcą uzupełnić swoje dane w biurze parafialnym, czekamy od lutego do czerwca 2022 r. w godzinach otwarcia.
  4. W poniedziałek kolęda biskupia w naszej plebanii. Metropolita Gdański, ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC odwiedzi kapłanów oraz Siostry Elżbietanki prowadzące "Dom Św. Józefa".
  5. W poniedziałek o godz. 18.00 Apostolstwo Modlitwy zaprasza na Mszę Świętą wotywną o Duchu Świętym. Wcześniej, o godz. 17.20 rozpoczną się modlitwy do Ducha Świętego.
  6. Wspólnota formacyjna dorosłych "Tymoteusz" zaprasza na spotkania z rozważaniem słowa Bożego w czwartki o godz. 19.00 w sali domu parafialnego. Zabierzmy Pismo Święte.
  7. Pielgrzymka jednodniowa odbędzie się w I sobotę lutego 2022 r. Głównym tematem będzie "Gromnica i jej znaczenie w kościele". Tym razem nawiedzimy Sanktuarium w Świętej Lipce i Stoczek Klasztorny. Koszt: 150 zł (z obiadem), godz. wyjazdu: 7.00, godz. powrotu: 19.00. Zgłoszenia i informacje u ks. Proboszcza.
  8. W ostatnią niedzielę mieliśmy tacę inwestycyjną. Zebraliśmy 12.150,00 zł.
  9. Nowy numer czasopisma "Galilea" i inne materiały Szkoły Biblijnej Archidiecezji Gdańskiej są do nabycia z tyłu kościoła. Zachęcamy do kształcenia swojej wiedzy religijnej.
  10. Przy wyjściu można też kupić książkę z cyklu "Wszystko o...". Tym razem o Św. Józefie. Jest to seria, która ma wiele tematów. Będziemy systematycznie je sprowadzać do parafii. Książka ta zawiera takie rozdziały jak: Św. Józef w Nowym Testamencie i apokryfach, portret duchowy Św. Józefa, czy nauczanie papieży: Leona XIII, Św. Piusa X, Benedykta XV czy Piusa XI. Cena: 10,00 zł.
  11. Przypomnę, że w niedziele i święta drogą internetową transmitowana jest Msza Święta z naszej parafii o godz. 9.30.
  12. Zachęcam do wspólnej modlitwy z dziećmi przy żłóbku Pana Jezusa i wspólnego śpiewu kolęd w domach.
  13. Przypominam, że w dalszym ciągu obowiązują przepisy, na mocy których w pomieszczeniach zamkniętych należy nosić maseczki zakrywające usta i nos. Bardzo proszę o przestrzeganie tych nakazów.