OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ADWENTU - 05.12.2021 r.


 1. Przy wyjściu można otrzymać opłatek na stół wigilijny. Ofiary przeznaczone są na funkcjonowanie parafii. Nie będziemy roznosić opłatka po domach, więc bardzo proszę, abyście pomyśleli o chorych i samotnych.
 2. Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.00. Zachęcam dzieci i rodziców do licznego uczestnictwa. Dla wytrwałych przygotowaliśmy propozycję roratnich konkursów.
 3. Przy wyjściu z kościoła można kupować świece Caritas na wigilijny stół. Małe są w cenie 8 zł, duże w cenie 18 zł. Dochód przeznaczony jest dla biednych i potrzebujących w naszej parafii. Akcję koordynuje parafialny zespół Caritas. Zachęcam wszystkich do wstępowania w szeregi parafialnego zespołu Caritas.
 4. Tradycyjnie, można przynosić dary żywnościowe, z których zrobimy paczki dla naszych potrzebujących. Można je zostawiać w zakrystii, pod ołtarzem lub w plebanii. Akcję koordynuje parafialny zespół Caritas.
 5. U ministrantów przy wyjściu z kościoła można nabyć poświęcone sianko na wigilijny stół. Dobrowolne ofiary przeznaczone są na cele ministranckie.
 6. Monstrancja z Sanktuarium Maryjnego w Medjugorie będzie w naszej parafii do 7 grudnia. Pożegnamy ją po Roratach. W poniedziałek zapraszamy od godz. 7.30 do 9.00 i od godz. 15.00 do 21.00. O godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Przerwa w adoracji będzie w czasie Eucharystii i katechezy dla dorosłych. W godz. od 9.00 do 15.00 będzie można adorować Pana Jezusa z kruchty kościoła.
 7. Wyjazd na pielgrzymkę do Niepokalanowa w sobotę o godz. 6.00.
 8. Trwa Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Odmawiamy ją w tygodniu po wieczornej Mszy Świętej.
 9. Róża Św. Józefa zaprasza w poniedziałek o godz. 18.00 na kolejną i ostatnia Mszę Świętą oraz nabożeństwo do Patrona Kościoła, które zamkną kończący się Rok Świętego Józefa. Uczestnicząc można uzyskać dar odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
 10. W poniedziałek, 6 grudnia o godz. 19.00 jest spotkanie Rycerzy Kolumba. Zapraszamy mężczyzn zainteresowanych tą wspólnotą.
 11. We wtorek Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci zaprasza od godz. 17.15 na Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej i Mszę Świętą.
 12. W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00. Tego dnia nasza parafialna modlitwa w Godzinie Łaski dla świata: Msza Święta o godz. 11.00 i Adoracja przed Najświętszym Sakramentem do godz. 13.00. Zaprasza Apostolstwo Modlitwy.
 13. Przed nami okres przygotowania kościoła do świąt. Bardzo proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła (w każdą sobotę w godz. 8.00-12.00). Osoby chętne proszę o zgłaszanie się do ks. Proboszcza w celu koordynowania prac.
 14. Dziś w czasie Mszy Świętych o godz. 11.00 i 12.30 będzie poświęcenie medalików i łańcuszków dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 15. W naszej parafii powstaje nowa wspólnota dla małżeństw, związana z Ruchem Focolari. Zachęcamy do zabrania ze sobą rozważań, zwanych "Słowem Życia", które leżą przy wyjściu z kościoła. Spotkanie wspólnoty odbędzie się dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 12.30. Podczas około godzinnego spotkania zapewniamy opiekę do dzieci. Kontakt oraz link do Facebooka z informacjami podany jest na kartkach z rozważaniami.
 16. Stowarzyszenie Traugutt.org już po raz 10. koordynuje ogólnopolską akcję "Rodacy Bohaterom" na Pomorzu. Mieszkańcy Trójmiasta i okolic mają możliwość bezpośredniej pomocy Kombatantom oraz innym zasłużonym Polakom żyjącym na Kresach. Szczególnie potrzebne są: kawa, herbata, kakao, czekolady i inne słodycze, cukier, konserwy, owoce i warzywa w puszkach, chemia gospodarcza, suplementy poprawiające odporność. Możecie dołączyć również kartki z wypisanymi życzeniami dla Rodaków za wschodnią granicą. Będziemy zbierać także środki finansowe na wsparcie Rodaków poprzez zakup najpotrzebniejszych rzeczy na miejscu (np. opał, lekarstwa, sprzęt AGD) oraz na logistykę akcji (paliwo, środki transportu). Przedstawiciele Stowarzyszenia są obecni w parafii dziś. Będą udzielali odpowiedzi na pytania i przyjmowali chętnych do pomocy na Kresach. Dary można zostawiać w zakrystii, wyraźnie zaznaczając, że to dla Polaków na Kresach.
 17. W najbliższą niedzielę taca inwestycyjna będzie przeznaczona na opłacenie rachunków zimowych, w tym ogrzewania.
 18. Przypominam, że w dalszym ciągu obowiązują przepisy, na mocy których w pomieszczeniach zamkniętych należy nosić maseczki zakrywające usta i nos. Bardzo proszę o przestrzeganie tych nakazów.