- W kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić:
– w poniedziałek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła; ofiary zebrane w tym dniu, tzw. „Świętopietrze” są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. To również dzień imienin: bp. Piotra Przyborka, ks. Piotra Nadolskiego oraz posługującego niegdyś w naszej Parafii ks. Piotra Wieckiego. Pamiętajmy w modlitwach o czcigodnych solenizantach.
– W piątek święto św. Tomasza Apostoła.
- Do wtorku po Mszy św. wieczornej odmawiamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas ostatnich w tym roku nabożeństw czerwcowych.
- W środę o godz. 7.00 Msza św. w intencjach Apostolstwa Dobrej Śmierci, po niej całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
- W najbliższy, I piątek miesiąca Msza św. w intencjach Apostolstwa Modlitwy o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi św. w godz. 6.30 – 7.00 i 17.30 – 18.00.
- W sobotę o godz. 18.00 Msza św. w intencjach Żywego Różańca oraz różaniec wynagradzający.
- Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. niedzielnej o godz. 16.30. Sprawy biurowe można załatwić od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, tj. ok. 18.45. Intencje mszalne można również zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. niedzielnej.
- Trwają zapisy dzieci na przygotowanie do przyszłorocznej I Komunii św. Wszelkie informacje oraz formularz zapisów można znaleźć na stronie internetowej Parafii.
- Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim będą mogli wejść na drogę formacji ku kapłaństwu. Szczegółowe informacje nt. warunków przyjęcia można znaleźć na stronie internetowej Seminarium.
- Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz Biuletynu Parafialnego.